19:30
Vernisaj | Expo ShortFest
Reality Check / O Florina

20:20
Ceremonia de deschidere a festivalului

20:30 – 22:30
Selecția Arkadia ShortFest 2017
Prima parte

=====================================================
Lost Face / Sean Meehan / Australia-Canada / 14'
Pontos de vista / Fabio Yamaji / Brazilia / 15'
Lune de miel dans l'ouest / Laurent Ardoint & Stéphane Duprat / Franța / 15'
Just this once / Mohammad H Shahmohammadi / Iran / 10'
Cubs / Nanna Kristín Magnúsdóttir / Islanda / 19'
Growth / Sil Van Der Woerd / Olanda / 9'
Menina / Simão Cayatte / Portugalia / 15'
=====================================================

23:00 – 23:40
Scurtmetraje animate
=====================================================
Mr. Sand / Soetkin Verstegen / Belgia / 9'
Corp. / Pablo Polledri / Argentina / 9'
Running Lights / Gediminas Šiaulys / Lituania / 11'
Drawn / Andrada Iacobeț / România / 8'
=====================================================

24:00
Party

12:00 - 24:00
Expo ShortFest: Reality Check / O Florina

12:00 - 12:40
Proiecții pentru copii
Selecție KINOdiseea pentru Arkadia ShortFest

=================================================
Llamingos (2') / Sweet dreams (12') / Etincelle (1') / Ami (6')
Miriam's stray dog (5') / Moon Girl (3') / Googly (7') / Hulu Berlu (1')
=================================================

16:30 -17:15
Scurtmetraje oferite de
ÉCU – The European Independent Film Festival

======================================
Emily must wait / Christian Wittmoser / Germania / 12'
Late season / Daniela Leitner / Austria / 8'
My last summer / Claude Demers / Canada / 15'
Rhytm of being / Giada Ghiringhelli / Marea Britanie / 7'
Standby / Charlotte Regan / Marea Britanie / 6'
======================================

17:30 -19:00
Selecția Arkadia ShortFest 2017
Partea a doua

======================================
Sechestrați fără voie / Tudor Botezatu / România / 9'
Scris/Nescris / Adrian Silișteanu / România / 20'
Tuns, ras și frezat / Bogdan Mureșanu / România / 12'
Offstage / Andrei Huțuleac / România / 25'
Downunder / Fernando González Gómez / Spania / 19'
Titan / Álvaro González / Spania / 12'
Los Angeles 1991 / Bruno Zacarias / SUA / 10'
======================================

19:30 - 21:30
Scurtmetraje în competiție
=====================================
Adaptation / Bartosz Kruhlik / Polonia / 24'
Timelapse / Aleix Castro Marin / Spania / 10'
The end of the good old days / Mehmet Basak / Turcia / 20'
Pipa, sexul și omleta / Ana-Maria Comănescu / România / 22'
Kukurer Proti / Ariful Islam / Bangladesh / 11'
Fragments of the dismembered King / Alejandro Minarro / Spania / 20'
Daughter of the lake / Özlem Altingoz / SUA / 15'
=====================================

21:45
Decernarea trofeului
Arkadia ShortFest 2017


22:00 - 22:30
Scurtmetraj invitat
Forevers / Raya Al Souliman/ România / 30


22:30 - 00:00
Lungmetraj invitat
Două lozuri / Paul Negoescu / România / 86'


24:00
Party

12:00 - 16:00
Expo ShortFest: Reality Check / O Florina

16:00
Închiderea festivalului